REKLAMA
Znaleziono 2095 wyników
Ruszają spotkania informacyjne w sprawie przejmowania nieruchomości pod budowę drogi ekspresowej S8artykuł
Pokaż artykuł
Ruszają spotkania informacyjne w sprawie przejmowania nieruchomości pod budowę drogi ekspresowej S8
Jak przebiega procedura przejmowania nieruchomości i kto wycenia jej wartość? Między innymi o tych tematach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) będzie rozmawiać podczas spotkań z mieszkańcami terenów, na których rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S8 w województwie dolnośląskim.
Niemiecka sieć marketów odzieżowych NKD otworzyła nowy sklep we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć marketów odzieżowych NKD otworzyła nowy sklep we Wrocławiu
Niemiecka sieć marketów odzieżowych NKD kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. Firma otworzyła czwarty sklep we Wrocławiu/aglomeracji wrocławskiej. To nie koniec planów rozwoju w stolicy Dolnego Śląska, w której znajduje się także siedziba polskiego oddziału NKD.
Budynek wielorodzinny, ul. Brzezińska 11ainwestycja
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Brzezińska 11a
Wrocław, Fabryczna, Brzezińska 11a
[Wrocław] Wzgórze Polskieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Wzgórze Polskie
Wrocław
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
[Wrocław] W kwietniu kupcy wprowadzą się do Centrum Biznesu Grafitartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W kwietniu kupcy wprowadzą się do Centrum Biznesu Grafit
Centrum Biznesu Grafit powstanie w obrębie ulic Namysłowskiej, Dolnej oraz Jedności Narodowej. Znajd...
[Wrocław] W ciągu 3 lat kościół postawi nową bibliotekę na Ostrowie Tumskim [VIDEO]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W ciągu 3 lat kościół postawi nową bibliotekę na Ostrowie Tumskim [VIDEO]
Tuż nad Odrą, w miejscu, gdzie mieścił się alumnat z XVIII wieku, powstanie biblioteka Archidiecezji...
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VIIartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VII
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z kolejną inwestycją w aglomera...
Fiński koncern Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w Żarach. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Fiński koncern Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w Żarach. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Fiński koncern Valmet Automotive planuje znacząco rozbudować fabrykę w Żarach, w województwie lubuskim, aby zwiększyć wolumen produkcji rozwiązań z zakresu elektromobilności, takich jak aktywny spojler i systemy klap ładujących do samochodów elektrycznych. Rozbudowa zakładu ma być gotowa w 2025 roku i stworzy 350 nowych miejsc pracy w latach 2025-2027.
Niemiecka firma thyssenkrupp Automation Engineering otwiera produkcję w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma thyssenkrupp Automation Engineering otwiera produkcję w Gdańsku
Działająca na arenie międzynarodowej firma thyssenkrupp Automation Engineering chce od początku 2023 roku budować w Polsce maszyny i systemy transportowe dla przemysłu motoryzacyjnego. W centrum uwagi znajdzie się elektromobilność. Firma prowadzi obecnie rekrutację wykwalifikowanych pracowników do nowego zakładu produkcyjnego.
W Ciechanowie powstanie fabryka rowerów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
W Ciechanowie powstanie fabryka rowerów elektrycznych
Belgijska firma BZEN wybuduje w Ciechanowie (woj. mazowieckie) na działkach kupionych od miasta, fabrykę rowerów elektrycznych. Dziś (2 lutego) informację w tej sprawie ogłosili prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz założyciel i prezes BZEN Pierre Detry.
Nowe miejsca pracy. Fabryka Valmet Automotive w Żarach gotowa artykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Fabryka Valmet Automotive w Żarach gotowa
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zakończyło budowę i przekazało nowoczesny obiekt produkcyjno-logistyczny firmie Valmet Automotive – wiodącemu dostawcy systemów dachowych i kinematycznych dla branży motoryzacyjnej. Inwestycja zrealizowana w formule BTS (build-to-suit) to rozbudowa działającej fabryki w Żarach i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na komponenty poprawiające wydajność aerodynamiczną samochodów.
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotiveartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotive
W gminie Żagań (województwo lubuskie, południowo-zachodnia Polska) powstanie jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. We wsi Tomaszowo, kilka kilometrów od Żagania, powstanie zakład przetwarzania baterii litowo‑jonowych. Projekt realizuje firma z Korei Południowej działająca w branży automotive, a inwestycja otrzymała już decyzję środowiskową — pierwszy kluczowy krok umożliwiający rozpoczęcie budowy.
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzjeartykuł
Pokaż artykuł
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzje
Kolejna zagraniczna firma wygasza produkcję w Polsce. GARO Polska (należący do szwedzkiego koncernu GARO) – jeden z kluczowych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych w Europie – kończy działalność po trzech dekadach obecności na polskim rynku. Decyzję o wygaszeniu zakładu w Szczecinie podjęła szwedzka centrala, a informację przekazał prezes polskiego oddziału, Marek Samborski. Jak podkreślił, „Z ciężkim sercem przyjęliśmy decyzję o wygaszeniu produkcji w Polsce”.
Gigantyczna inwestycja pod Wrocławiem. Na terenach LSSE powstanie TEEMA Technology Parkartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja pod Wrocławiem. Na terenach LSSE powstanie TEEMA Technology Park
Znakomita informacja dla Polski i Dolnego Śląska! Globalny koncern Foxconn wraz z partnerami biznesowymi wybrał Park Przemysłowy Środa Śląska–Miękinia (tereny LSSE S.A.) pod Wrocławiem!
[Gdańsk] Krajowe Centrum Inżynierii Kosmicznej i radioteleskop "Hevelius"artykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Krajowe Centrum Inżynierii Kosmicznej i radioteleskop "Hevelius"
Tak ma się nazywać ośrodek naukowo-badawczy, który powstanie w Gdańsku dzięki inicjatywie tamtejszej...
Gotowe podpory i płyta nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoliartykuł
Pokaż artykuł
Gotowe podpory i płyta nowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli
Budowa pierwszego z nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola zmierza ku końcowi. Gotowe są już wszystkie 22 podpory oraz płyta, na której po wykonaniu izolacji ułożona zostanie nawierzchnia jezdni. Przełączenie ruchu na nowy wiadukt planowane jest na styczeń 2023 r. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym teraz odbywa się przejazd w obydwu kierunkach.
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)artykuł
Pokaż artykuł
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)
Spółka EcoBean – wspierana przez inwestorów z EIT InnoEnergy, CofounderZone, CIECH Ventures oraz aniołów biznesu z COBIN Angels – pozyska 7 mln euro w wyniku zakwalifikowania do programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnego procesu przetwarzania fusów kawowych, w tym budowę EcoBean Technology Center.
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Wodociągi Warszawskie już w jednej trzeciej samowystarczalne energetycznie
Stołeczni wodociągowcy są coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej. W 2023 roku miejska spółka wyprodukowała prawie 60 tys. MWh energii elektrycznej z własnych, głównie odnawialnych źródeł. To prawie jedna trzecia rocznego zapotrzebowania spółki i energia, która wystarczyłaby na rok dla 30 tys. gospodarstw domowych.
REKLAMA